مقاله پاورپوینت رفتار کشش سطحی و ویسکوزیته نفت خام فوق سنگین با استفاده از روان کننده

مقاله پاورپوینت رفتار کشش سطحی و ویسکوزیته نفت خام فوق سنگین با استفاده از روان کننده
مشخصات مقاله پاورپوینت
عنوان انگلیسی مقاله Extra heavy crude oil viscosity and surface tension behavior using a flow enhancer and water at different temperatures conditions
عنوان فارسی مقاله رفتار کشش سطحی و ویسکوزیته نفت خام فوق سنگین با استفاده از روان کننده و آب در شرایط دمایی مختلف
فرمت مقاله پاورپوینت (ppt) و pdf
تعداد اسلایدها 23 اسلاید 
تعداد صفحات دارای تصویر 11 صفحه 
تعداد صفحات دارای جدول 1 صفحه 
قابلیت ویرایش دارد
قابلیت پرینت دارد
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی نفت – شیمی
گرایش های مرتبط با این مقاله ژئومکانیک نفت – شیمی کاربردی
موضوعات مرتبط با این مقاله ویسکوزیته – نفت خام
کد محصول P14106
وضعیت پاورپوینت آماده دانلود

 

تصویر یک صفحه از پاورپوینت

 

فهرست مطالب

فصل 1. مقدمه
فصل 2. بخش تجربی
فصل 3. نتایج و بحث
فصل 4. نتیجه گیری

  

بخشی از پاورپوینت

مقدمه
یکی از مشخصه های نفت خام ویسکوزیته آن است، زیرا که این ویژگی در فرایند تصفیه و مدیریت آن از مخزن به سطح، انتقال آن از طریق خطوط لوله، و حمل و نقل آن به تاسیسات پالایشی بسیار مهم است. نفت خام سنگین به نفت هایی با درجه API کم و ویسکوزیته بالا گفته می شود. علت ویسکوزیته بالای نفت های سنگین، میزان بالای رزین، آسفالتین و شبکه ویسکوالاستیک موجود در آن هاست. انتقال این نوع نفت های سنگین از طریق خطوط لوله، همواره صنعت نفت را با چالش های بزرگی مواجه کرده است، و محیط متخلخل مخزن نیز همیشه نیازمند انرژی اضافی مانند گرما یا استفاده از مواد شیمیایی کاهنده ویسکوزیته و روان کننده ها، به منظور روان تر کردن نفت خام موجود است.
تاکنون، روش های متعددی به منظور بهبود جریان و کاهش ویسکوزیته نفت خام استفاده شده است. افزودن سورفکتانت ها و پلیمر، استفاده از آب به منظور ایجاد جریان حلقوی، رقیق سازی با استفاده از نفت های خام سبک تر، ایجاد امولسیون با استفاده از سورفکتانت ها و درمان حرارتی، از جمله روش هایی هستند که به منظور بهبود جریان نفت خام استفاده شده اند. از سیالات مختلفی مانند، نفت سبک، نفتا، گازوئیل و غیره و همچنین گازهایی مانند کربن دی اکسید به منظور کاهش ویسکوزیته نفت سنگین استفاده می شود، با این وجود، افزودن رقیق کننده ها ممکن باعث رسوب آسفالتین و بسته شدن مسیر های جریان شود.

 

  خرید پاورپوینت  

برچسب ها

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.