مقاله پاورپوینت حافظه RAM در کامپیوتر

مقاله پاورپوینت حافظه RAM در کامپیوتر
مشخصات مقاله پاورپوینت
عنوان مقاله  حافظه RAM در کامپیوتر
فرمت مقاله پاورپوینت (PPT یا PPTX)
تعداد اسلایدها 37 اسلاید 
قابلیت ویرایش دارد
قابلیت پرینت دارد
رشته های مرتبط با این مقاله مهندسی کامپیوتر
گرایش های مرتبط با این مقاله مهندسی سخت افزار
کد محصول P40010 

 


 

دانلود قسمتی از پاورپوینت          خرید پاورپوینت کامل

 


 

تصویری از مقاله
 

 

 

فهرست مطالب

 

مقدمه

حافظه كامپيوتر

حافظه اوليه (primary memory)

حافظه RAM و ويژگي هاي آن

انواح حافظه RAM

EDO DRAM

Flash Ram

VRAM

DDR-DDR2-DDR3

رم ها مارک های

فركانس

تکنولوژی Super Fetch

حافظه ROM و انواع  آن

حافظه PROM و ويژگيهاي آن

حافظه EPROM و ويژگي هاي آن

  

بخشی از مقاله

چکیده

واژه حافظه يعني نگهبان وحفظ  كننده و در مورد انسان، حافظه بخشي است كه  مي تواند اطلاعات و خاطره ها را حفظ  ونگهداري  كند. انسان  براي انجام  فعاليتهاي خود به طور داِئم  يا به اطلاعات موجود  درحافظه  مراجعه  مي كند  يا اطلاعات  جديد  را به حافظه  مي سپارد .در  حقيقت،  دليل  پيشرفت  انسان در  بيشتر موارد استفاده از اطلاعات گذشته است  كه  در حافظه  نگهداري  مي شوند. كامپيوتر  نيز  وسيله اي  براي پردازش اطلاعات است  وبه همين دليل  به محلي  براي  دريافت و نگهداري حافظه داده ها  نياز دارد تا  درمواقع لزوم از آنها استفاده كند . كامپيوتر چند نوع حافظه دارد كه كاربردهاي گوناگون دارند.  دراين پيمانه با انواع حافظه وكاربرد آنها به طور كامل آشنا شده و طرز كار وسايل ذخيره اطلاعات را ياد خواهيد گرفت.

 

حافظه RAM و ويژگي هاي آن

حافظه RAM Random Access Memory شناخته ترین نوع حافظه در دنیای  کامپیوتر است .  روش دستیابی به این نوع از حافظه ها تصادفی است، چون می توان به هر سلول حافظه مستقیما” دستیابی پیدا کرد. رم یکی از مهمترین اجزای کامپیوتر است. این سخت افزار يا Hard ware برای  ذخیره سازی سریع اطلاعات سیستم عامل، نرم افزارهاو دسترسی سريع به آنها است. حجم یک حافظه رم، تاثیر زیادی در قدرت و افزایش سرعت کامپیوتر دارد و البته در مجموع سرعت، حجم ونوع حافظه فاکتورهایی مهم در انتخاب رم هستند. اين نوع حافظه از جنس نيمه هادي بوده  و به صورت مجموعه اي متشكل از چندIC  واقع در يك برد الكترونيكي كامپيوتر قرار مي گيرد.

 

نکات مهم و راهنمای خرید مقاله

 

– لطفا پس از مطالعه کامل توضیحات این مقاله پاورپوینت و همچنین پس از دانلود رایگان بخشی از پاورپوینت و بررسی آن و حصول اطمینان، اقدام به خرید پاورپوینت نمایید.

– پس از پرداخت آنلاین هزینه، بلافاصله لینک دانلود مقاله با فرمت پاورپوینت (ppt) روی صفحه سایت ظاهر خواهد شد و همچنین به ایمیل شما نیز ارسال خواهد شد.

– نحوه فروش پاورپوینت به صورت پرداخت آنلاین میباشد و حتما باید رمز دوم داشته باشید. برای مشاهده راهنمای پرداخت آنلاین و دانلود پاورپوینت اینجا کلیک نمایید.

– اگر امکان خرید آنلاین را ندارید میتوانید به صورت آفلاین (واریز به حساب و یا کارت به کارت) هزینه پاورپوینت را واریز کرده و پاورپوینت را دریافت نمایید. جهت پرداخت آفلاین اینجا کلیک نمایید.

– پاورپوینتی که دریافت خواهید کرد به صورت کامل قابلیت ویرایش، افزایش یا کاهش صفحات با همان قالب و تم و نیز افزودن افکت یا متحرک سازی جهت ارائه سمینار و کنفرانس را دارا میباشند. جهت آشنایی و آموزش امکانات نرم افزار پاورپوینت اینجا کلیک نمایید.

– فایل پاورپوینتی که بعد از خرید برای شما ارسال میشود به صورت فشرده (فایل zip) میباشد. پس شما میبایستی با کامپیوتر عمل خرید را انجام دهید و یا اگر با موبایل خریداری میکنید میبایستی نرم افزارهای مربوطه را داشته باشید. برای آشنایی با فایل فشرده و نحوه تبدیل آن اینجا کلیک نمایید.

 

 

 


 

دانلود قسمتی از پاورپوینت          خرید پاورپوینت کامل

 


 

ثبت دیدگاه

دیدگاهها بسته است.